Współpraca

kuchnia

Aranżacja okna w kuchni

aranżacja okna w kuchni

W kuchni spędzamy dużo czasu dlatego powinna być przytulna. Nowoczesna aranżacja okna w kuchni nie musi być droga. Prawdziwym koszmar w wielu blokach są kuchnie bez okien. Ich właściciel jest skazany wyłącznie na światło sztuczne. Problem jest przy długim gotowaniu lub kulinarnej porażce, ponieważ pomieszczenia nie można wywietrzyć. Gotowanie tam w upalne lato bardzo męczy. Zupełnie w innej sytuacji są osoby, które mają szczęście i ich kuchnia ma oko. Oprócz oczywistych korzyści z tego faktu, mogą wykazać się kreatywnością i wykonać piękną aranżację okna w kuchni.

Aranżacja okna w kuchni – atrakcyjne ubranie

Miejsce, w którym przygotowujemy posiłki to serce domu. Jego nowoczesna aranżacja musi być dopasowana do potrzeb i gustu domowników. Powinna być piękna, ergonomiczna i funkcjonalna. Kilka ozdób zawsze jest mile widzianych. Niedocenioną przestrzenią w wystroju powyższego miejsca jest okno. Na parapecie przeważnie są doniczki z ziołami, ewentualnie puszki z produktami sypkimi. Jednak szyba traktowana jest trochę po macoszemu, a przecież jest tyle pięknych „ubrań okiennych”, które fenomenalnie wyglądają w kuchni, np.: firanki, zasłony, żaluzje czy zazdrostki.

Z osłonami, czy bez

Przy urządzeniu kuchni powinno brać się pod uwagę to, że w pomieszczeniu tym spędzamy nawet kilka godzin dziennie. Dlatego konieczne jest jej doświetlenie, najlepiej naturalne oraz osłonienie od wzroku sąsiadów i przechodniów. Dekoracja okna kuchennego sprawia, że wnętrze zyskuje dodatkowe walory estetyczne. Jeżeli z kuchni mamy piękny widok na okno lub taras, to nie warto go za bardzo osłaniać, bo krajobraz też stanowi element dekoracyjny. W sytuacji, kiedy widok za oknem w kuchni daleki jest od wymarzonego, to lepiej zawiesić jakieś osłony.

Zmiana bez remontu

Kiedy wystrój naszego kuchennego pomieszczenia przestaje się nam podobać, myślimy, aby coś w nim zmienić. Najprostsza jest wymiana aranżacji okna w kuchni i takiego jego upiększenia tak, aby podkreślić styl panujący w tym miejscu. Modne okno w kuchni może zmienić klimat tego miejsca. Mała przemiana, a cieszy tak samo jak wielki remont.

Tradycyjny wystrój kuchennego okna

Najprostszy sposób na zmianę dekoracji okna kuchennego są firanki. To klasyczna okienna ozdoba, bardzo delikatna i lekka. Przepuszcza dużo światła słonecznego i jednocześnie zasłania nasze wnętrze przed spojrzeniami ludzi z ulicy. Sprawdzi się w klasycznie urządzonej kuchni, a także w stylu prowansalskim, rustykalnym, vintage, angielskim, a przy odpowiednim upięciu, zupełnie dobrze wygląda w różnych wariantach stylu skandynawskiego. Na rynku dostępne są w różnych długościach, które można dostosować do tego, jak okno jest usytuowane w naszej kuchni, a także w różnych kolorach. Dostępne są wariacje z fantazyjnymi wzorami, ozdobami czy upięciami. Pomysł na firanki w kuchni nie wychodzi z mody. Długie firany sprawdzą w kuchniach z dużym oknem – zapewnią właściwą ilość świtała słonecznego i ochronią prywatność domowników.

Jak dopasować firanki do kuchni?

Kiedy myślimy o zasłonach na kuchenne okno, od razu oczyma wyobraźni widzimy zazdrostki, króciutkie firaneczeki najczęściej zawieszone w połowie wielkości okna. Zasłaniają kuchnię na wysokości oczu ewentualnego przechodnia i nie blokują dostępu naturalnego światła do pomieszczenia. Zazdrostki w kuchni znakomicie wyglądają przy jasnym wyposażeniu. Stanowią wtedy piękne dopełnienie wnętrza. Przy ciemniejszych kolorach w kuchni tworzą ładny kontrast. Zazdrostki przetrwały dziesięciolecia jako element aranżacji okna kuchennego, dlatego są uniwersale i zawsze tworzą modny wystrój. Firany na całe okno nadal są często wybierane ze względu na tworzenie przytulnej atmosfery w kuchni. Pięknie prezentują się firany dwukolorowe -białe ozdobione kolorową wstawką. Modne okno w kuchni można stworzyć wieszając firany z motywem owoców, czy warzyw.

Żaluzje-ochrona przed słońcem

Nowoczesną dekorację kuchennego okna stanowią żaluzje, które doskonale chronią przed słońcem, przegrzaniem kuchni i wzrokiem sąsiadów. Ich zaletą jest łatwość czyszczenia- wystarczy je przetrzeć wilgotną szmatką. Jakie żaluzje do kuchni? Nowoczesne żaluzje do kuchni są produkowane z aluminium, bambusa i drewna.

Zamiast firanki

Firany w kuchennym oknie wyglądają ładnie, ale warto też wypróbować innych inspiracji na okno w kuchni. Dekoratorzy wnętrz doradzają rolety. Można regulować stopień zasłonięcia okna i również dzięki temu uzyskać atrakcyjny dla oka efekt zdobniczy. Rolety to chętnie polecany sposób na nowoczesną dekorację okna w kuchni. Mnóstwo wzorów i kolorów ułatwia stworzenie przestrzeni marzeń – miejsca, w którym gotowanie i przebywanie będzie przyjemnością. Warto zaznaczyć, że rolety jako wystrój okna są bardzo eleganckie i nie potrzebują dodatkowych elementów. Wraz z ziołami w doniczce tworzą przepiękną aranżację okna w kuchni. W ich przypadku potwierdza się, że obiegowe przekonanie, że piękno wystroju wnętrz tkwi w prostocie. Im mniej bibelotów na oknie, tym optycznie kuchnia ma większą przestrzeń i tym więcej naturalnego światła do niej dociera.

Dekoracja okna w niewielkiej kuchni

Kiedy nasze pomieszczenie kuchenne nie osiąga imponujących rozmiarów, jest małe i ciasne, to wystrój okna ma ogromne znaczenie dla funkcjonalności oraz estetyki tego miejsca. W małych kuchniach wskazane są jasne kolory osłon kuchennych, np.: biały, szary, beżowy, piaskowy, pastelowy róż lub błękit. Wybór między firaną a innymi osłonami zależy od stylu urządzenia kuchni i upodobań właścicieli. Jeżeli w kuchni okno jest nad blatem kuchennym, to najwygodniej jest zawiesić krótkie firanki odsłaniające parapet lub nowoczesne, jednobarwne rolety. Najmniej problemów sprawia średniej wielkości okno na środku kuchni. W takim przypadku zakres pomysłów na aranżację jest nieograniczony.

Dekoracja okna w kuchni stanowi integralną część z pozostałym wystrojem i ma jedną ogromną zaletę – można ją zmienić w dowolnym momencie. Pozwala to na ekspresowe odświeżenie kuchni i to bez wielkich kosztów remontu.

Related posts
kuchnia

Ile gram ma łyżeczka?

Kuchniakuchnia

Fragranit – nowy materiał do produkcji zlewozmywaków

Domiteka.pl - portal 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *