Współpraca

Łazienka

Kapsułki do prania – detergent o wielkiej mocy

kapsułki do prania

Kiedyś pranie kojarzyło się wyłącznie z proszkiem do prania. Obecnie mamy do wyboru jeszcze płyny i kapsułki do prania. Świeże, ładnie pachnące i czyste pranie bez przebarwień i osadów jest możliwe dzięki środkom piorącym o dużej mocy czyszczącej. Najważniejsze, aby detergent usuwał trudne zabrudzenia, np.: z kawy, soku owocowego, wina, jagód, czy buraków oraz był łagodny dla skóry i tkanin. Ważne jest to, aby środek pozostawiał na ubraniach ładny zapach i chronił kolory przed blaknięciem. Detergentem, który spełnia powyższe wymagania, są kapsułki do prania.

Różnorodna oferta kapsułek do prania

Czasami zastanawiamy się, ile proszku wsypać do prania, aby pozbyć się mocnych zabrudzeń, czy kłopotliwych plam. Wyciągamy pranie z pralki i okazuje się, że efekt nie powala na kolana. Dla osób, które mają takie problemy, jest lepsze rozwiązanie niż proszek do prania. Kapsułki do prania cechuje łatwe dawkowanie. Ile kapsułek na jedno pranie? Dobra wiadomość jest taka, że na jedno pranie wystarczy jedna kapsułka. Nie trzeba się martwić o ilość detergentu. Kapsułki do prania występują w różnych wariantach proszek i żel piorący, żel piorący, odplamiacz i płyn do płukania, środek piorący i odplamiacz,które gwarantują, że wyprane ubrania będą czyste, dobrze wypukane i pachnące.

Kapsułki do prania -wygodniejsze od proszku

Proszek do prania towarzyszy człowiekowi od 150 lat i bardzo ułatwił życie. Jednak pojawiły się środki piorące takie, jak: kapsułki piorące, które są wygodniejsze w użyciu. Jak używać kapsułek do prania? Wystarczy wrzucić kapsułkę do bębna razem z brudną odzieżą. Kapsułki do prania mają różne składy. Najprostsze zawierają jedynie środek piorący w płynie dostępny w trzech wariantach – tradycyjnym, odświeżającym oraz do skóry wrażliwej. Dostępne są też kapsułki ze środkiem do prania i środkiem zapachowym oraz ze środkiem piorącym i odplamiaczem. Najkorzystniejsze jakościowo i najwygodniejsze w użyciu są kapsułki 3w1, które zawierają środek piorący, odplamiacz i płyn do pukania- czyli wszystko, co potrzebne, aby efekt prania był zawsze zadowalający.

Zalety kapsułek do prania

Zdaniem użytkowników, największym plusem kapsułek piorących jest wielofunkcyjne działanie- łączą w sobie moc środka piorącego z odplamiaczem i świetnie radzą sobie nawet z zaschniętymi plamami. Wygodna użycia tego środka piorącego polega też na tym, że nie wymagają one analizowania instrukcji prania. Należy umieścić jedną sztukę produktu w bębnie pralki i włożyć odzież. Następnie ustawiamy wybrany program pralki i po zakończonym praniu cieszymy się czystymi ubraniami. Dzięki żelowej formie, wrzucona do bębna kapsułka rozpuszcza się w wodzie. Po wypraniu odzieży nie pozostają żadne ślady środka piorącego. Kapsułek do prania nie wolno dotykać mokrymi rękami. Skoncentrowana formuła kapsułek pielęgnuje odzież i daje doskonały efekt oczyszczenia ze wszelkich zabrudzeń. Zawarte w nich aktywatory blasku dbają o piękne, niezmienione kolory ubrań.

Wady kapsułek do prania

Dla jednych brak konieczności dozowania środka piorącego będzie zaletą, dla innych wadą. Oznacza bowiem, że krótki cyklach prania ekologicznego nie użyjemy kapsułek. Najbardziej ekonomiczne są saszetki piorące 3w1. Warto wiedzieć, że kapsułki nie rozpuszczają się we wszystkich temperaturach i nie nadają się do namaczania prania w przypadku bardzo zabrudzonych ubrań. Są też droższe niż płyny, czy proszki.

Czy do prania kapsułkami trzeba dodawać płynu?

Produkty 3w 1 nie wymagają stosowania dodatkowych detergentów, np.: zmiękczacza do tkanin, czy odplamiacza. Jeżeli zdecydujemy się na użycie kapsułek 2w1 lub kostek piorących zawierających wyłącznie środek do prania, to stosowanie kapsułek z płynem do pukania może okazać się konieczne.

Najważniejsze zasady używania kapsułek piorących

Dokładnie opracowana żelowa formuła saszetek do prania sprawia, że podczas kontaktu z wodą woreczki całkowicie się rozpuszczają. Dzięki temu resztki kostek piorących nie osadzają się w pralce, co oszczędza bęben pralki i wydłuża „żywotność” urządzenia. Saszetki piorące potrzebują sporej ilości wody do efektywnego działania. Dlatego nie wolno ich wkładać do dozownika na proszek. Wrzucenie ich do szuflady na proszek grozi poważną awarią, a nawet trwałym uszkodzeniem pralki. Kapsułki do prania są pokryte specjalną powłoką. Kategorycznie nie można jej rozcinać. Przedziurawienie kapsułki powoduje, że produkt nie zadziała i pranie trzeba powtórzyć, at to oznacza większe zużycie wody i prądu. Przyjmuje się, że jedna kapsułka poradzi sobie z praniem nawet kilogramów odzieży. Taka jest ładowność przeciętnej pralki. W przypadku prania w większych pralkach dużej ilości bardzo zabrudzonych ubrań można użyć dwóch kapsułek.

Proszek, czy kapsułki?

Na tak postawione pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wybór klienta należy od wielu czynników, np.: środków finansowych, preferowanych cykli prania ( w przypadku krótkich prań bardziej sprawdza się proszek, ponieważ kapsułki nie rozpuszczają się w niskich temperaturach), rodzaju zabrudzeń, częstotliwości prania. Kostki do prania są wygodniejsze, bo nie trzeba odmierzać ilości detergentu.

Kapsułki do prania dla dzieci

Ubranka niemowlęce trzeba prać osobno i w specjalnych środkach biorących. Skóra maluszka jest bardzo wrażliwa, a zwykle środki piorące mogą powodować podrażnienia skóry i uczulenia. W sklepach są dostępne specjalne kapsułki do prania ubranek niemowlęcych, produkowane przez firmy, które mają doświadczenie w tworzeniu produktów piorących dla niemowląt i dzieci od roku do lat trzech. Kapsułki dla dzieci są delikatniejsze od produktów przeznaczonych do standardowego prania odzieży i mają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Rodzice mogą bez obaw stosować je do prania ubranek i zabawek maleństwa. Trudne zabrudzenia z musów, zupek i soczków znikają bez śladu.

Saszetki do prania są na rynku od kilku lat i trzeba przyznać, że konkurują o zaufanie klienta z proszkami do prania. Dobrze radzą sobie z plamami i zostawiają ładny zapach, a do tego są wygodne w użyciu. Najlepiej sprawdzają się w długich cyklach prania.

Related posts
Łazienka

Półka do łazienki- praktyczny dodatek

Domiteka.pl - portal 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *