Współpraca

Ogród

Tanie ogrodzenie działki

tanie ogrodzenie działki

Eleganckie ogrodzenie to ozdoba i bezpieczeństwo posesji. Tanie ogrodzenie działki może być estetyczne, trwałe i funkcjonalne. Postawienie płotu na działce to wyznaczenie swojego terenu, prywatnej granicy, której nikt nie może przekroczyć bez wiedzy właściciela. Kiedy budynek jest gotowy, teren po budowie został uprzątnięty pora postawić trwałe ogrodzenie. Trwałe i stylowe rozwiązania zazwyczaj mają wysoką cenę. Na szczęście są tanie, ładne i stylowe ogrodzenia. Wybierając tanie ogrodzenie działki można być naprawdę zadowolonym ze swojego wyboru.

Tanie ogrodzenie działki – kiedy się na nie zdecydować?

Osoby, które mają dużą posesję, zazwyczaj szukają ekonomicznych pomysłów na postawienie płotu. Jednocześnie chcą, aby ogrodzenie zapewniało bezpieczeństwo i wyglądało ładnie. Tanie ogrodzenie działki może być trwałe, łatwe w montażu i doskonale wyglądać na tle posesji. W końcu nie sztuka wydać majątek na ogrodzenie, ale wykonać płot, który spełni nasze oczekiwania za niewielkie pieniądze. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze mogą zasilić inny cel.

Siatka- najpopularniejszy pomysł na tanie ogrodzenie

Ogrodzenia z siatki drucianej wybierane są chętnie, ponieważ jest ona prosta w montażu i niedroga. Dodatkową zaletą pomysłu na tanie ogrodzenie domu jest możliwość zakupu gotowej siatki powlekanej tworzywem sztucznym w różnych kolorach i rozmiarach oczek. Takiej siatki nie trzeba malować i zabezpieczać przed korozją. Siatkę zakłada się za pomocą drutu na słupkach stalowych lub żelbetonowych, osadzonych w gruncie. Ważne, aby siatka znajdowała się ok. 5 cm nad ziemią lub cokołem. Zaufaniem konsumentów cieszy się także siatka stalowa powleczona tworzywem sztucznym, odpornym na korozję. Dodatkowo takie wykończenie nadaje siatce kolor, który fantastycznie komponuje się z innymi elementami posesji.

Ogrodzenie panelowe ocynkowane – tani materiał na ogrodzenie

Siatka ogrodzeniowa na działkę ocynkowana jest lepszej jakości niż siatka druciana i do tego nie kosztuje zbyt wiele. Ma postać paneli ogrodzeniowych wykonanych z drutów stalowych ocynkowanych ogniowo lub ocynkowanych i malowanych proszkowo. To tanie ogrodzenie na działkę cechuje się znakomitą odpornością na działanie czynników atmosferycznych, a co najważniejsze nie ulega korozji, więc wygląda pięknie i „cieszy oko” przez wiele lat. Solidna konstrukcja gwarantuje dużą wytrzymałość mechaniczną – takie ogrodzenie panelowe nie ma skłonności do odkształceń. Bez problemu kupimy panele osłonowe wykończone różnego rodzaju kratami, dekorami. Dzięki nim nasze tanie ogrodzenie działki będzie wyglądało bardzo dekoracyjnie. Panele montuje się między słupkami za pomocą okuć lub wkrętów. Montaż nie jest kłopotliwy, można go wykonać samodzielnie, co daje kolejne oszczędności w kosztach ogrodzenia.

Tanie ogrodzenie drewniane

Do wykonania ogrodzenia można wykorzystać panele drewniane, które nie kosztują zbyt wiele, a cechują się doskonałą prezencją. Odpowiednio skonstruowany i utrzymany płot drewniany to pomysł na tanie ogrodzenie działki, które posłuży przez wiele lat . Drewniane słupki pod ogrodzenie mocujemy w zaprawie cementowej, montujemy rygle (elementy poziome) i sztachety (deski pionowe). Trzeba pamiętać o impregnacji płotu drewnianego i impregnatem do drewna malować go co 2-3 lata. Pod płot z drewnianych desek nie trzeba wykonywać podmurówki, co obniża koszt inwestycji. Ogrodzenia drewniane od lat przodują w rankingach popularności ze względu na korzystny stosunek ceny do estetyki i trwałości płotu. Formą drewnianego płotu są ogrodzenia lamelowe, mające całkowite wypełnienie, co zapewnia większą prywatność.

Gabiony – niedrogie i podkreślające oryginalność ogrodzenie

Bardzo oryginalnym i ciekawym wizualnie pomysłem na płot są gabiony. Murki gabionowe to rozwiązanie dla wszystkich, którzy poszukują oryginalnego ogrodzenia. Wyróżniają się pięknym i mają właściwości wygłuszające. Kosze gabionowe w zestawieniu z panelami tworzą bardzo efektowne, wręcz eleganckie tanie ogrodzenie frontowe. Kosze mają kształt prostopadłościanu i są wypełnione kamieniem.

Tanie ogrodzenie z palet

Osoby, które lubią majsterkować i chcą mieć niepowtarzalne w całej okolicy i do tego tanie ogrodzenie działki, mogą je wykonać z palet. Wykonanie płotu z palet to rozwiązanie polecane zwolennikom recyklingu i ekologii stosowanej na co dzień. Jak zrobić płot z palet? Ogrodzenie z palet nie wymaga zaawansowanych zdolności manualnych, a także wybitnie drogich materiałów budowlanych. Najprostszym modelem takiego ogrodzenia są połączone ze sobą sztachety. Rozbijamy z gwoździ całą postawę. Kolejnym krokiem jest wygładzenie powierzchni każdego elementu palet. Po rozmontowaniu palet oraz przeszlifowaniu potrzebnych elementów można przejść do malowania oraz impregnacji. Ogrodzenia przenośne z palet mogą być malowane w dowolnych, ulubionych kolorach. Tego typu ogrodzenia tymczasowe nie wymagają wylania fundamentów, a nawet wykonania podmurówki.

Żywopłot – najtańsze i najpiękniejsze ogrodzenie

Najtańsze i najbardziej ekologiczne ogrodzenie domu to żywopłot. Za jego podporę służy drewniany lub aluminiowy płot. Aby ściana zieleni należycie spełniała swoją funkcję i chroniła przed wścibskim wzrokiem sąsiadów, wiatrem oraz zanieczyszczeniami z ulicy musi być gęsta i zadbana. Najczęściej na zielony płot wykorzystywane są następujące rośliny: bukszpan wiecznie zielony, berberysy, mahonia, ostrokrzew, laurowiśnia oraz żywotniki (tuje). Takie ogrodzenie wymaga odpowiedniej pielęgnacji i częstego przycinania. Wielką zaletą żywotników jest to, że doskonale znoszą cięcia, szybko rosną i tworzą zwartą, zieloną ścianę. Żywopłot można hodować również przy istniejącym ogrodzeniu, które pokrywa się krzewami lub pnączami. Ogrodzenie wykorzystywane jest wtedy jako podpora dla roślin.

Ogrodzenie pasujące do elewacji budynków wzniesionych na działce przykuwa wzrok przechodniów. To chluba gospodarzy. Tanie ogrodzenia działki dobrze wyglądają zarówno przy klasycznej, jak i nowoczesnej bryle budynku.


Domiteka.pl - portal 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *