Współpraca

Sypialnie

Lamele w sypialni

lamele w sypialni

Aranżacja pokoju sypialnego może być czymś wyjątkowym. Warto postawić na modny element dekoracyjny- na lamele w sypialni. Drewniane elementy dekoracyjne przeżywają renesans. Odrzuciliśmy boazerię na rzecz lekkich, dodających wnętrzu przytulności, lameli. Sypialnia to miejsce, gdzie po całym dniu pracy i innych aktywności, chcemy odpocząć i nabrać sił. Aranżacja sypialni musi sprzyjać wyciszeniu i wypoczynkowi. Wygodne łóżko, stolik nocny, szafa to niezbędne elementy we wnętrzu sypialnego pokoju. Dla uzyskania przytulnego nastroju ważna jest dekoracja ściany. Kolory powinny być ciepłe i stonowane. Lamele w sypialni to pomysł na pełne uroku urządzenie tego pokoju.

Lamele w sypialni – w zastępstwie boazerii

Trzeba przyznać, że wykończenie wnętrza drewnianymi elementami nigdy nie wychodzi z mody. Drewno ma swój ponadczasowy urok, dobrze wygląda w każdym miejscu, świadczy o dobrym guście i poczuciu elegancji właściciela. Dawniej boazeria była w przedpokojach i w sypialniach. Pokryte deseczkami całe ściany stwarzały dość przygnębiające wrażenie, zwłaszcza jeżeli drewno było w ciemniejszych odcieniach. Boazeria odeszła do lamusa, ale rynek nie lubi pustki, więc na jej miejsce pojawiły się lamele ścienne. Ich położenie nadaje ścianie efektu przestrzennego, dlatego spotyka się też nazwę „panele 3D”.

Czym są lamele ścienne?

Jednolity wystrój sypialni przez lata może w końcu przytłaczać. Zmiana wystroju nie musi oznaczać generalnego remontu i sporych kosztów. Wystarczy zmienić coś w wyglądzie ściany. Ozdobą, która zdobywa coraz większą popularność lamele do sypialni, czyli pewien rodzaj okładziny, który montujemy bezpośrednio na ściany. Zazwyczaj mają formę pionowych listew ułożonych w równych odstępach od siebie. Są na stale przymocowane do płyty

Drewniane lub wyprodukowane z płyty MDF lamele w sypialni zmieniają nudną aranżację w pełne uroku miejsce. Mogą pełnić funkcję ścianki działowej, co sprawdza się w kawalerkach, kiedy trzeba oddzielić część nocną od dziennej. Poza funkcją dekoracyjną, działową mają jeszcze jedną fantastyczną zaletę – wygłuszającą wnętrze. Dzięki temu w sypialni panuje upragniona cisza.

lamele za łóżkiem w sypialni

Układanie lameli

Niepowtarzalne aranżacje z lameli zależą od sposobu ich ułożenia. Mogą być układane w różnorodny sposób – pionowo, poziomo i ukośnie. Daje to możliwość tworzenia ciekawych wzorów, które odmienią wygląd pomieszczenia. Można okładać nimi całe ściany. Jednak dekoratorzy wnętrz radzą, aby umieszczać je tylko na określonej części powierzchni jako ozdobę.

Listewki można układać w różnych kierunkach lub umieścić w jednym pomieszczeniu lamele z dwóch innych materiałów i kolorów. Lamele w sypialni bywają wykorzystywane jako tło, na przykład dla obrazu czy dużego telewizora.

Jasne czy ciemne lamele

Wybór między odcieniami jasnymi a ciemnymi ma kluczowe znaczenie dla optyki pomieszczenia. Można bez cienia przesady powiedzieć, że przesądza o sukcesie aranżacji lamelami ściennymi w sypialni. Zasady dobierania odcieni są podobne, jak w przypadku koloru farb.

Jasne lamele dekoracyjne na ścianę tworzą przytulny nastrój w sypialni, co jest bardzo ważne ze względu na cel użytkowania tego miejsca. Z kolei ciemne optycznie go zmniejszą. Na uzyskany efekt dekoracyjny ma duży wpływ kolor tła (pozostałych ścian i podłogi). Jeśli wybierze się listewki w kolorze zbliżonym do podłoża, na którym zostaną ułożone, to staną się dyskretną ozdobą. Z kolei lamele w barwach odmiennych do tła wyróżniają się i tworzą kontrast. Bez względu na pomysł aranżacyjny, lamele drewniane do sypialni są zawsze piękną dekoracją i mogą być alternatywą dla obrazów, czy fototapet.

Lamele za łóżkiem

Idealnym miejscem do wprowadzenia do pokoju sypialnego lameli jest ściana za łóżkiem. Lamele za łóżkiem tworzą przytulną strefę wypoczynku. Świetnie komponują się z łóżkiem tapicerowanym, kontynentalnym, drewnianym i metalowym. Na tak dekoracyjnym tle każde łóżko wygląda niezwykle okazale. Można z nich stworzyć ciekawe kompozycje przestrzenne, które na wiele lat będą zdobiły ściany naszej sypialni. Nadają się także do dekoracji sufitów. Aranżacja sypialni lamelami tworzy ciche i przytulne miejsce sprzyjające regeneracji. Po całym aktywnym dni ciało i umysł wręcz domagają się odpoczynku. Sypialnia z lamelami nie potrzebuje dodatkowych ozdób. Im mniej przedmiotów jest w zasięgu wzroku w sypialni, tym szybciej zasypiamy, ponieważ bodźce są ograniczone i nie rozpraszają człowieka. Sztuka urządzenia sypialni sprowadza się ograniczenia czynników rozpraszających do minimum, a jednocześnie na utworzeniu eleganckiego wnętrza.

Elegancka sypialnia loftowa z lamelami

Styl loftowy łączy akcenty drewniane z metalem i czernią. Drewniane panele ścienne znakomicie dopełnią sypialnię urządzoną w stylu loftowym. Taka aranżacja sypialni lamelami wygląda elegancko i tworzy miłą atmosferę. Lamele stanowią świetną izolację akustyczną, pomagają zachować ciszę i podnoszą komfort snu. Drewniane lamele w sypialni bez wątpienia dodadzą jej uroku i sprawiają, że staje stylowa i wygląda nowocześnie. Jest tak ładna, że najchętniej nie opuszczalibyśmy łóżka.

Meble z lamelowym dekorem

Jeżeli nie jesteśmy przekonani do lameli na ścianie lub nie mamy ochoty na żaden remont, możemy wstawić do sypialni komodę lub szafę z lamelowym dekorem. Meble z takim wzorem biją rekordy popularności i doskonale wyglądają w salonie lub w sypialni. Do wyboru są meble w jednym kolorze lub dwukolorowe – lamel ma wtedy inny kolor niż reszta szafy, czy komody. Wyglądają elegancko w minimalistycznym wnętrzu. Wymagają jaśniejszego tła.

Meble z lamelowym dekorem

Lamele coraz częściej pojawiają się w naszych wnętrzach. Są oryginalną, a jednocześnie dyskretną ozdobą. Pozwalają na nadanie wnętrzom indywidualnego charakteru, dostosowanie wyglądu pokoju do potrzeb użytkowników. Ich ewentualny demontaż jest bezproblemowy. Są trwałą i oryginalną ozdobą , która znakomicie sprawdza w się w dużym salonie oraz w małej zacisznej sypialni. Lamele ścienne doskonale wyglądają także w sypialniach zlokalizowanych na poddaszu.

Domiteka.pl - portal 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *